Na jaką bieżnię postawić?

Lista wad i zalet bieżni

Pewne jest to, że sezon na uprawianie fizycznej aktywności na zewnątrz dobiega powoli końca. Odczuwamy już zimowe chłody. Wiele osób w związku z niepogodą rezygnuje z treningów codziennych. Warto wiedzieć, że nie trzeba wcale postępować w taki sposób. Można śmiało zainwestować w odpowiedni sprzęt. Takim właśnie sprzętem są bieżnie (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Bieznie-1023.html). Porządna bieżnia w domu jest gwarancją utrzymania przepięknej sylwetki od stycznia do samego grudnia.

Kupując do domu bieżnię, warto w pierwszej kolejności sporządzić listę zalet oraz wad takiego właśnie rozwiązania. Oczywiście posiadanie tego typu maszyny w zaciszu domowym jest opcją naprawdę bardzo wygodną, która pozwala nam na odbycie treningu wtedy, gdy mamy na to ochotę oraz czas, jednak jest to wciąż dosyć wysoki wydatek.

Warto zapoznać się z wieloma zaletami bieżni. Będziemy już mieli świadomość skąd się bierze taka cena. Na pewno zaletą główną jest możliwość ćwiczeń bez wychodzenia z domu. Do tego dochodzą także różnorodne treningowe plany, prosta obsługa biegowych trybów czy też funkcje pozwalają na monitorowanie dokładne pulsu, postępów oraz tempa, w jakim są pokonywane kilometry, a poza tym liczny kalorii spalonych. Podczas ćwiczeń mamy także możliwość oglądania chociażby swojego ulubionego serialu. Wadą jest jedynie cena, ale naprawdę bieżnie są warte swoich cen.

Jaki rodzaj bieżni wybrać?

Bieżnia elektryczna tak naprawdę jest jednym z najtańszych urządzeń w tym typie. Wszystko z uwagi na sam fakt, że jest ona wyposażona w sam napęd silnikowy. Pas, który służy do biegania wprawia się w ruch samodzielnie. Obsługa manualna bieżni może być naprawdę kłopotliwa, a już szczególnie dla początkujących osób. Elektryczne modele posiadają pas biegowy, który silnik napędza. Z tego właśnie powodu możemy samodzielnie sterować jego prędkości. Tego typu bieżnie są wyposażone w szereg treningowych programów, a ich obsługa jest o wiele bardziej intuicyjna aniżeli w przypadku mechanicznych urządzeń.

Z kolei bieżnia antygrawitacyjna to nowoczesny sprzęt o wysokim stopniu zaawansowania. Ćwiczenia na urządzeniu tym umożliwia trenującej osobie odciążenie organizmu. Z tego właśnie powodu treningi może być dłuższe oraz także intensywniejsze. Tego typu bieżnie przeznaczone są dla osób, które doznały w przeszłości poważnych kontuzji.

Ciśnieniowa bieżnia jest sprzętem fitness, który wyposażony został w kapsułę specjalistyczną. Służy ona do generowania samego podciśnienia. W efekcie przyspiesza to znacznie proces spalania tkanki tłuszczowej. Wybierz idealny dla siebie rodzaj bieżni.

Zdjęcie utworzone przez pressahotkey - pl.freepik.com
Tagged , ,